Logo

شرکت مهندسین مشاور

آرمان ژئوماتیک

خوش آمدید

GIS سه بعدی شهر سنگاپور

مقامات نوسازی شهری سنگاپور اخیراً یک قرارداد با شرکت آمریکایی Esri برای مدت 2 سال امضا کرده اند، بر اساس این توافقنامه همکاری، قرار بر این شده است که کلیه طرح های برنامه ریزی شهری و فرایند های طراحی شهری سنگاپور با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های سه بعدی سازی هوشمند شرکت Esri انجام شود.
طبق این توافقنامه، توسعه دهنگان نرم افزاری شرکت Esri در آمریکا متعهد به همکاری با مقامات نوسازی شهری سنگاپور و متخصصین این شرکت در سنگاپور جهت همکاری مشترک برای ایجاد GIS سه بعدی سنگاپور می باشند. این توافقنامه به اداره نوسازی سنگاپور این امکان را می دهد که بر روی چندین پروژه مکانی شروع به فعالیت کند و با استفاده از نمونۀ اولیه از مدل سه بعدی شهر برای آزمایش و مدلسازی شهر در محیط GIS استفاده کنند.
سنگاپور به عنوان یکی از شهرهای در حال توسعه و با رشد سریع در دنیا، از تکنولوژی GIS به منظور اطمینان پیدا کردن از برآورده کردن نیاز های مکانی شهروندان این شهر در آینده استفاده می کند. اداره نوسازی سنگاپور به پیشنهاد شرکت Esri و به منظور بهره مندی از توانایی های GIS سه بعدی در طرح های توسعه شهری که مدام در حال تغییر و توسعه می باشند،تصمیم بر تهیه GIS سه بعدی پایتخت کردند. آقای لسلی ونگ (Leslie Wong) مدیر شرکت Esri در سنگاپور می گوید: ما به این همکاری تازه برای استفاده از تکنولوژی GIS سه بعدی برای شبیه سازی طرح ها و برنامه ریزی های شهری سنگاپور ایمان راسخ داریم.
با تکنولوژی پیشرفته سه بعدی سازی شرکت Esri، این امکان به برنامه ریزان شهری سنگاپور داده می شود که به صورت خیلی واقع بینانه بتوانند سناریو های مختلف طراحی شهری را قبل از اجرایی شدن طرح ها شبیه سازی کنند. مثلاً برنامه ریزان شهری با استفاده از این تکنولوژی به راحتی می توانند تأثیر ابعاد و شکل های مختلف ساختمان ها را بر محیط شهری را قبل از تصمیم گیری نهایی شبیه سازی کنند، همین مسئله در ارتباط با تصمیم گیری در مورد نمای دالان های جان پناه که در حالت عادی به عنوان فضا های سبز استفاده می شود نیز صادق است. حتی می توان با استفاده ازGIS سه بعدی،به بررسی نحوه و میزان سایه اندازی ساختمان ها بر محیط پیرامون خود پرداخت.
آقای تان سیونگ لنگ(Tan Siong Leng)،معاون اجرایی اداره نوسازی سنگاپور می گوید که تکنولوژی GIS این امکان را به برنامه ریزان شهری ما می دهد که بصورت منسجمی به ساختن شهری در سطح معیارهای جهانی را با خیال راحت ادامه دهند، وی همچنان می افزاید که همکاری سازمانش با شرکت Esri آمریکا و شرکت Esri سنگاپور باعث می شود که برنامه ریزان مسئول نوسازی شهر با دیدی وسیع تری و با دقت بیشتری نسبت به جزئیات تأثیر گذار بر محیط زندگی شهروندان سنگاپوری به طراحی و توسعه و ساخت اماکن جدید شهری بپردازند. به نظر این مدیر شهر این کار باعث واقعیت بخشی به طرح های شبیه سازی شده می شود و می توان به راحتی قبل و بعد توسعه شهری را به وضوح مجسم کرد.

GIS سه بعدی شهر سنگاپور
GIS سه بعدی شهر سنگاپور

لینکهای مفید:
چیست؟ GIS
خدمات GIS شرکت آرمان ژئوماتیک

تمامی حقوق سایت متعلق به شرکت آرمان ژئوماتیک می باشد.


toparrow