تعرفه نقشه برداری 1398 ابلاغ شد.

سازمان برنامه و بودجه کشور در تاریخ 1398/5/27 طی بخشنامه شماره 98/281999 تعرفه نقشه برداری سال 1398 را به دستگاههای اجرایی و مهندسان مشاور ابلاغ کرد.

از تاریخ 1398/1/1 هزینه خدمات نقشه برداری بر اساس این بخشنامه قابل محاسبه می‌باشد. بر اساس این تعرفه هزینه خدمات نقشه برداری نسبت به سال 1397 در حدود 50 درصد افزایش یافته است. کلیه دستگاههای اجرایی دولتی که از بودجه عمرانی استفاده می‌کنند با انعقاد قرارداد با شرکتهای مهندسین مشاور ذیصلاح می‌توانند از این تعرفه استفاده نمایند.این تعرفه شامل خدمات نقشه برداری زمینی، فتوگرامتری، هیدروگرافی، سیستمهای اطلاعات مکانی(GIS) و … می‌باشد. کنترل و نظارت بر این قراردادها به عهده سازمان نقشه برداری کشور است. بر اساس این بخشنامه استفاده از روشهای QCBS ، QBS و بودجه ثابت برای کارهای نقشه برداری ممنوع میباشد.

دانلود تعرفه 1398

دانلود تعرفه 1397

مستندات مفید در قراردادهای نقشه برداری :

تعرفه نقشه برداری 1398
منبع خبر:
لینک

سوالات متداول در زمینه تعرفه و پاسخ آنها


پاسخ: بر اساس این بخشنامه امکان ضریب کاهشی یا افزایشی وجود ندارد.

پاسخ: خیر این تعرفه فقط برای شرکتهای مهندسین مشاور نوشته شده است و برای اشخاص حقیقی استفاده نمی شود. در آنالیز این تعرفه هزینه های بالاسری شرکتها و کسورات قراردادی و سایر ضرایب دیده شده است که در شامل اشخاص حقیقی نمی شود.

پاسخ: بر اساس آیین نامه خرید خدمات مشاور، سازمانها و ارگانهایی که از بودجه عمرانی دولت استفاده می کنند باید از یکی از روشهای زیر برای انتخاب مشاور استفاده نمایند:
  • روش انتخاب بر اساس کیفیت و قیمت (QCBS)
  • روش انتخاب بر اساس کیفیت (QBS)
  • روش بودجه ثابت
  • روش انتخاب تک گزینه ای
  • روش مسابقه
  • روش انتخاب بر اساس تعرفه

نظرات شما:
نظر آقا یا خانم حمزه کمری :
با سلام ببخشید آیا ضریب منطقه ای اعلام شده شامل کارهای مربوط به سازمان نظام مهندسی معدن هم میشه چون که ما یکی از اعضای سازمان نظام مهندسی کار نقشه برداری توپوگرافی محدوده رو برامون انجام داد علاوه بر محاسبه تعرفه خود سازمان الان سازمان نظام مهندسی ضریب منطقه ای رو هم برامون اعمال کرده.اگه امکانش هست کسی اطلاعی از این جریانات داره ی توضیح بهم بده ممنون میشم
نظر آقا یا خانم بهمن حسینی :
مهندس جان با توجه به این بخشنامه استفاده از روشهای QCBS ، QBS و بودجه ثابت برای کارهای نقشه برداری ممنوع میباشد پس لطفا روشهای ذیل توضیح صریح و شفافی بفرمائید روش انتخاب تک گزینه ای چیست و به چه صورت و در چه شرایطی امکان پذیر هست ؟؟؟؟ روش مسابقه چیست و و به چه صورت و در چه شرایطی امکان پذیر هست ؟؟؟؟ روش انتخاب بر اساس تعرفه چیست و و به چه صورت و در چه شرایطی امکان پذیر هست ؟؟؟؟
پاسخ مدیر سایت :
سلام برای نقشه برداری در حال حاضر فقط روش تعرفه مجاز است توضیحات کامل هر شش روش انتخاب مشاور در همین صفحه تحت عنوان آیین نامه خرید خدمات مشاور قابل دانلود می باشد. موفق باشید.
نظر آقا یا خانم حمیدرضاسنگسری :
ممنونم از مدیر عالی بود سپاس فراوان
نظر آقا یا خانم اکبر :
سلام میشه توضیحی در مورد بند 15 تعرفه نقشه برداری( ضریب 1.56) بدید. ممنون
پاسخ مدیر سایت :
با سلام قراردادهای دولتی یا از محل بودجه جاری تامین اعتبار می شوند یا از محل طرحهای تملک داراییهای سرمایه ای. در صورت تامین اعتبار از محل طرحهای تملک داراییهای سرمایه ای 12 درصد سهم بیمه مازاد بر مبلغ قرارداد به مشاور پرداخت می گردد. در صورت تامین اعتبار از محل بودجه جاری 12 درصد سهم بیمه به مشاور پرداخت نمی شود بنابراین برای جبران آن به رقم تعرفه، ضریب 1.156 ضرب می شود تا هزینه اضافی بیمه قرارداد برای شرکتهای مهندسین مشاور جبران گردد. با تشکر از توجه شما
نظر آقا یا خانم سجاد :
با سلام خب با حذف ضرائب بالا سری فکر کنم بشود استفاده کرد از تعرفه
پاسخ مدیر سایت :
با سلام سجاد عزیز بله برای اشخاص حقیقی هم می تواند به عنوان یک معیار مورد استفاده قرار بگیرد.
نظر آقا یا خانم رضا جولایی :
بسیار تشکر از ارائه تعرفه و دیگر مطالب مفید
پاسخ مدیر سایت :
سلام خوشحالیم از اینکه مورد توجه شما قرار گرفت.

toparrow